Tarsus Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm
Tarsus Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm

Tarsus Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm

 

Mersin Tarsus Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm İstasyonu  

 

Servisimizde, tüm motorlu kara taşıtları için zorunlu olan Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işlemleri yapılmaktadır. Test sonrası, Çevre Bakanlığı tarafından bastırılan "Çevre Pulu" ve "Araç Emisyon Ruhsatı" verilmektedir.

 

Mersin Tarsus Egzoz Emisyon Ölçüm Testi Nedir ?

 

Trafikte seyreden araçların egzoz gazlarının neden olduğu hava kirliliğinin zararlı etkilerinden çevreyi korumak amacıyla, egzoz gazı kirleticilerinin azaltılmasını sağlamak için yapılan ölçümlerdir.

 

Motorlu taşıtlar, her ne kadar çevre dostu olarak üretilse de doğaya bir miktar zehirli gaz salımı yapmaktadır. Emisyon ölçümü, insan sağlığını tehtid eden bu gazları belli bir sınırın altında tutmak için yapılır.

 

 

Mersin Tarsus Egzoz Emisyon Muayenesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

 

  • Egzoz emisyon ölçümünü ilk defa yapacak araçlar için sadece ruhsatla gelinmesi yeterlidir.
  • Araç sahibi egzoz emisyon ölçümünü belgeleyemiyorsa, bir önceki döneme ait egzoz emisyon ölçüm bedelini yasal gecikme faizi ile birlikte ödedikten sonra içinde bulunulan yıla ait egzoz emisyon ölçümünü yaptırabilir.
  • Egzoz emisyon ölçüm işlemi sonucu sınır değerlere uygun çıkmayan araç sahibi, aracının gerekli bakımını ve egzoz emisyon ölçümünü bir ay içerisinde yaptırmakla yükümlüdür.

 

Mersin Tarsus  Egzoz Emisyon Muayenesi Periyodları

 

  • Hususi (binek) ve Resmi Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır.
  • Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.
  • Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.

 

 

mersin tarsus egzoz emisyon ölçümü,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm,mersin tarsus egzoz emisyon ölçümleri,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm fiyatları,mersin tarsus egzoz emisyon ölçümü nereden yaptırabilirim,mersin tarsus egzoz emisyon ölçümü yapanlar,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm işleri,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm fiyat,mersin tarsus en yakın egzoz emisyon ölçümü yapanlar,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm istasyonu,mersin tarsus egzoz emisyon ölçümü istasyonları,mersin tarsus egzoz emisyon ölçüm istasyon yerleri,tarsus egzoz emisyon ölçümü,tarsus egzoz emisyon ölçüm,tarsus egzoz emisyon ölçümleri,tarsus egzoz emisyon ölçüm fiyatları,tarsus egzoz emisyon ölçümü nereden yaptırabilirim,tarsus egzoz emisyon ölçümü yapanlar,tarsus egzoz emisyon ölçüm işleri,tarsus egzoz emisyon ölçüm fiyat,tarsus en yakın egzoz emisyon ölçümü yapanlar,tarsus egzoz emisyon ölçüm istasyonu,tarsus egzoz emisyon ölçümü istasyonları,tarsus egzoz emisyon ölçüm istasyon yerleri,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
web tasarım fıstık ezmesi grafik tasarım